Ok. This is an incomplete question. I don't want to report. Please tell me the answer choices so I can match them for you.
Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Answer:
<h3>5 th box </h3><h2>0: )</h2>
Step-by-step explanation: