Answer:
Answer is given below with explanations
Step-by-step explanation:

<em>HAVE A NICE DAY</em><em> </em>
<em>THANKS FOR GIVING ME THE OPPORTUNITY</em><em> </em><em>TO ANSWER YOUR QUESTION</em><em>. </em>
Answer: $4.50 for 9 apples
Step-by-step explanation: To find out how much it is for 1 apple, we need to find the unit price of 1 apple which is the cost per apple.
Since we know that it costs $4 for 8 apples, to find the cost for 1 apple, we need to divide 8 into $4 or 4 divided by 8 which is 0.5 of 50 cents per apple.
Since we know that it costs 50 cents per apple, to find the cost for 9 apples, we will need to multiply .50 by 9.
(.50) (9) = 4.50
Therefore, it will cost $4.50 for 9 apples.
Answer:
true
Step-by-step explanation:
because CD divided AB into equal halves, so they are of course perpendicular.
Answer:
SORRY I DID NOT UNDERSTAND
Answer:
$10
Step-by-step explanation:
Since 6 cost four dollars 3 would cost 2 dollars multiply 3 to get 15 bananas and 2 to get $10