1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nata0808 [166]
3 years ago
12

Please help i will give brainliest!!

Mathematics
1 answer:
skelet666 [1.2K]3 years ago
6 0

Answer:

it is 8.o1 to the -12 power

Step-by-step explanation:love yall can i get brainliest i only need two more

You might be interested in
Why do women get paid less than men do
photoshop1234 [79]
Cause people believe men work harder and they don’t think women have the rights to get as much money
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Place a point on the number line to determine the approximate value of . Round to the nearest tenth
adoni [48]
The approximate value of what?
7 0
3 years ago
A jogger runs 8 miles north and then 5 miles west. What is the shortest distance, to the nearest tenth of a mile, he must travel
Stells [14]

Answer:

most likely has to run 13 miles southeast or 5 miles east and  8 west  

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Name the property or properties illustrated by the statement if x+5=3 and 3=y, then x+5=y
oee [108]
It is substitution. Because you are substituting 3=y into x+5=3
3 0
3 years ago
A 16-ounce bag of cereal costs about $2.88. What is the unit rade of the cereal?
VLD [36.1K]

Answer:

18 cents per ounce

Step-by-step explanation:

The first step is to identify the unit. In this case, you are told you have 16-ounces. Therefore, your unit is an ounce.

To find the price of one ounce, just divide your price of $2.88 by 16.

Unit rate = $2.88 / 16 = 0.18 or 18 cents per ounce.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • -px+r=-8x-2<br> Solve for x
    11·1 answer
  • Given the coordinates S(-3,6) and T(4, -8). Find the equation of the line that passes through the two points and write the equat
    15·1 answer
  • Which equation is equivalent to 4.5 = 2a?
    8·1 answer
  • Name the intersection of lines m and n.
    14·1 answer
  • . Please create three independent and three dependent clauses. Your topic needs to be about FOOD OR ANIMALS It should look somet
    9·1 answer
  • I need help on this question
    15·1 answer
  • Based on the table, what was the rate of change of the balance of the students savings account in dollars and cents per week​
    8·1 answer
  • Can someone help me pls​
    7·1 answer
  • Write a rule for each graph below.
    8·1 answer
  • Solve the right triangle.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!