1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sukhopar [10]
3 years ago
9

Write an expression for the product of 6 and Q

Mathematics
2 answers:
astra-53 [7]3 years ago
6 0

Answer: 6*Q= 6Q or 6*Q= y


Step-by-step explanation:

The product is the answer to a multiplication problem, therefore 6*Q will be the first part.

The second part will be the answer. Normally, this would be represented just by 6Q, but you can use another letter to represent it. We'll use y for an example.

6*Q= 6Q

or

6*Q= y

SIZIF [17.4K]3 years ago
5 0

Step-by-step explanation:

ANSWER: 6*q

You might be interested in
What is 100x100= pls i will mark brainly if correct
BabaBlast [244]

Answer:

10000

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
If g(x)=<br> x+1 /X-2<br> and h(x) = 4 - x, what is the value of (9.9)(-3)?
lukranit [14]
The correct answer is -29.7
6 0
2 years ago
You spin the spinner shown below once. Each sector shown has an equal area.
Makovka662 [10]

Answer:

0.4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The length of HK¯¯¯¯¯¯ is 24 inches.
DiKsa [7]
The answer is 12 because hk crosses hl and L is right in the middle of hk which equals 24 and half 24 equals 12 
since l is half of hk the answer has to be 12
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help! <br>i do not understand my homework!<br>​
Verizon [17]

Answer:

I believe the answer is A.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A restaurant buys 56 pounds of beef at $1.12/pound and 24 quarts of milk at $.90/quart. How much money was spent?
    5·2 answers
  • Tracey paid $170 for an item that was originally priced at $250. What percent of the original price did Tracey pay?
    9·1 answer
  • What is 4/3s-3≥5-4 please help :).
    13·1 answer
  • Preston works at a grocery store and earns between $64 and $81 each day he works. Which is a reasonable estimation of how much P
    8·2 answers
  • Can you please help with this one question only please help
    5·2 answers
  • What is the equation of the line in slope-intercept form that is perpendicular to the line y=3/4x-2 and passes through the point
    6·1 answer
  • Do you know this please
    14·1 answer
  • the ride it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.65 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and $23.95 for 4 hours.
    6·1 answer
  • Please I need help ???????
    15·2 answers
  • Determine the intercepts of the line​
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!