1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute
4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Answer:
Area = 114
Step-by-step explanation:
We first must find the area of the larger outside rectangle.
Area = length × width
15 × 8 = 120
Then we find the area of the smaller inside rectangle.
4 × 1.5 = 6
Since the small rectangle is not shaded we have to subtract its area from the larger shaded rectangle's area.
120 - 6 = 114
35m because 35 dollars multiplied by m months
Answer:
f(x)=-5x+1x=−5x+1, find f(6)
f(6)= -5(6)+1(6)=-5(6)+1
F(6)=-24,-29
The percent notation of 0.23 is 23% (

).
Hope this helps !
Photon