1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex
3 years ago
11

20 large plastic bottles can be recycled to make 1 fleece jacket.

Mathematics
2 answers:
Kryger [21]3 years ago
5 0
14 fleece jackets can be made
-BARSIC- [3]3 years ago
3 0

Answer:14

Step-by-step explanation:

If 20b=1f

Then 280=?

280*1/20

14 fleece jackets

You might be interested in
I seriously need help with this. I pay attention in class it's just so confusing!! I'm giving extra points. Now 15. Please tell
brilliants [131]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Its D because A is all 90 degrees

Not C because all 90

8 0
3 years ago
“Jessie has 2/3 of a bag of apples that she wants to divide equally among her 5 siblings. What fractional part of the bag
Nesterboy [21]

Answer:

2/15

Step-by-step explanation:

2/3*5

2/3*1/5=2/15

*=multipliy

6 0
3 years ago
Catherine Lewiston is currently earning an annual salary of $36,080 at
Nezavi [6.7K]

Answer:

$212.31

Step-by-step explanation:

divide $36,080 by 52 weeks in a year. you get $693.84 weekly.

divide $47,120 by 52 weeks in a year. you get $906.15 weekly.

then subtract 906.15 from 693.84 and you get 212.31

5 0
3 years ago
Can anyone help with this?
Karo-lina-s [1.5K]
The answer is B. If you take the even root of a positive number, you'll get two solutions, a positive and a negative
4 0
3 years ago
What is this<br><br><br>h divide 4 = 9​
djverab [1.8K]

Answer: 36÷4=9

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Express the following numbers in standard form. [A] 509.78 [B] 0.0289 Can someone please help me ? I need to answer that questio
    9·2 answers
  • A pizza place charges $5.00 for a cheese pizza and $1.75 for each additional topping. Which equation models the total price of a
    10·1 answer
  • Three fourths of 9.30
    5·1 answer
  • What is the unit price of 8 mugs for $38.32
    13·2 answers
  • a collector has 80 jackeys and 125 shirts she wants to maintain ratio in her collection but she needs to sell some of her items
    9·1 answer
  • To frame a square piece of artwork such as a photo or print, a framing store bases it charge on the perimeter P, in inches, of t
    10·1 answer
  • How do i evaluate it????
    14·1 answer
  • If y = 2√x÷ 1–x', show that dy÷dx = x+1 ÷ √x(1–x)²​
    8·1 answer
  • Which of the following amounts is greater than 6 feet? Select all that apply. A) 2 yards, 3 inches B) 5 feet, 8 inches C) 96 inc
    13·1 answer
  • Identify the slope and y-intercept of the graph of the equation.
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!