1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gekata [30.6K]
3 years ago
15

Blake knows that one of the solutions to x2 – 6x + 8 = 0 is x = 2. What is the other solution?

Mathematics
1 answer:
Kitty [74]3 years ago
4 0
If Blake knows that one of the answers to x2, then the only correct answer there is is X equals four
You might be interested in
PLS HELP ILL GIVE BRAINLIEST
oksian1 [2.3K]

Answer:

Parallel lines have no intersection

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Fencing costs $25.80 per yard. How much does it cost to enclose two adjacent rectangular pastures as shown?
Westkost [7]
13.97 bye








Thank the very best friend and
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Neeeedhelp asap !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
slavikrds [6]

Answer:

1. $0.24

2. 89.2 miles

Step-by-step explanation:

To get the unit price, divide the total price by the amount that was purchased.

1. 3.12/13 = $0.24

For the second one, get the distance traveled per hour first then multiply by 8.

22.3 / 2 = 11.15

11.15 x 8 = 89.2

6 0
3 years ago
Pls help, will give brainliest!
shutvik [7]

Answer:

as x approaches infinity, y constantly goes down, as x approaches -infinity, y constantly goes down

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Whoever is willing to help me out please do so. I will give points and brainliest. I have a headache so yeah..
34kurt

Answer:

1095

MATH        

geometry

suks

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Suppose you had d dollars in your bank account. You spent $12 but have at least $51 left. How much money did you have initially?
    5·1 answer
  • draw an example of a triangle that has an area of 20 square units. Show that your triangle has this area
    15·2 answers
  • Converting with Decimals, Percent, and Fractions.<br><br> Please help me ASAP!
    6·1 answer
  • Anyone care to help? :)
    11·1 answer
  • Please just answer this one question I've been here since 7 a.m. also can you show work​
    12·1 answer
  • Which is not a true statement about 4x^2 + 5x - 1 ?
    7·2 answers
  • 3. A gardener mows 5 out of every 6 days. How many days would he mow
    14·2 answers
  • Find the value of x.
    6·2 answers
  • What is the final cost for an item that cost $3000 and has a tax rate of 5%? 50
    11·1 answer
  • Andre went hiking near his house.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!