1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
pantera1 [17]
3 years ago
6

Donna has a new job. Her annual starting salary is $17,600, and she receives a raise of $850 at the end of each year. Which expr

ession models her salary at the beginning of her nth year? What will Donna's salary be at the beginning of her 5th year?
A. 17600 + 850(n - 1); $21,000
B. 17600 + 850(n + 1); $22,700
C. 17600 - 850(n - 1); $24,200
D. 17600 + 850n; $21,850
Mathematics
1 answer:
DanielleElmas [232]3 years ago
8 0
D would be the best answer in my opinion
You might be interested in
A 9-kilogram bag of sugar cost $27.54. what is the unit price ?
shusha [124]

Answer:

$3.06

Step-by-step explanation:

1 kg = $27.54

27.54/9 kilogram

4 0
3 years ago
The question is shown in the picture !
zloy xaker [14]
I want to say the answer is a or b mostly a though
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The polynomial below is a perfect square trinomial of the form A2 - 2AB + B2.
sertanlavr [38]
Yes the statement is true.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the total travel time depart 5:30 pm mountain standard time arrive 9:30 pm central time
daser333 [38]

Answer:

5 hours

Step-by-step explanation:

I hope this helps

5 0
3 years ago
What is the slope of the line? Please help (50 points) I really need to turn in this assignment.
Galina-37 [17]
-3/4 because it goes down three and over 4 by the time it hits the next readable point on the graph
7 0
2 years ago
Other questions:
  • Express in logarithmic form for the base. x y = P
    10·2 answers
  • Which is the graph of y=2/(x+1)-6
    12·2 answers
  • the diagram shows three different bicycle routes taken by Frank,alexis,and juan to get to the electronics store. Frank-8kilo Ale
    10·2 answers
  • Estimate 1.3 - (-2.5)
    12·1 answer
  • A farmer collected 12 dozen eggs from her chickens. She sold 5/6 of the eggs to the farmers market and gave the rest to friends
    7·2 answers
  • Hello there tiny humans can any you answer this pls for me
    10·2 answers
  • Question 10 of 10
    7·1 answer
  • What is the estimate 20 9/11 divided by 6 19/20?<br> A) 147<br> B) 120<br> C) 4<br> D) 3
    15·1 answer
  • If 16 oz equal 1 pound how much ounces are equal to 3 pounds
    14·1 answer
  • A shelf contains 28 boxes of cereal. Each box has a mass of 375 grams.
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!