Hey there!
All we need to do is multiply the unit price of the pencil ($.35) by how many pencils she wants to buy (4)
$.35 x 4 = $1.40
Therefore, she will pay $1.40 for 4 pencils
Hope this helps you!
God bless ❤️
xXxGolferGirlxXx
D because if you multiply y 8 times it will no longer be doubling the area
I think it’s the Law of Syllogism.
Does G equal 2.3?. because this is a very diffacult problem, but the answer may very well be 2.3.