1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Pie
3 years ago
15

I NEED PLEASE HELP ASAP

Mathematics
1 answer:
azamat3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

the lat answer for the first picture correct just plug it in the hihger number for x and then try a larger number y decreases. The same answer for the second one 2

You might be interested in
PLS HELP ME ASAP FOR 8. A and B (SHOW WORK!!) (for graph PLS use pic) LOTS OF POINTS!
lilavasa [31]
10 books cost $30. To figure it out, it's just 3 times the number of books. XD
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 4/6 equal to
timama [110]

\frac{2}{3}
8 0
3 years ago
Write an equation for the nth term of the arithmetic seqeuence. Then find a10 100,110,120,130...​
elixir [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

N= 100+n(10)

8 0
3 years ago
Simplify the expression 4|-4|
Naddik [55]

An absolute value means something distance from 0, so |8| = 8 because the distance of 8 from 0 is 8. However the |-8| still equals 8 because the distance from -8 to 0 is 8

So with that in mind, we know that |-4| is 4 because the distance -4 is from 0 is 4

So we have 4*4 = 16

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Subtract: −11−(−6)<br> please help i can noot g iit
nexus9112 [7]
-5 is the answer
-11-(-6)= -5
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the surface area of the figure?<br> 240<br> 48<br> 192
    12·1 answer
  • Using four or more complete sentences, contrast race and ethnicity and provide an example of each.
    5·2 answers
  • Thompson Alberts purchased a pack of 12 pencils for $4.99. What is the unit price per pencil rounded to the nearest tenth of a c
    9·2 answers
  • What is it 12 - 33/4
    11·1 answer
  • Sarah rolls 2 fair dice and adds the results from each. Work out the probability of getting a total more than 2.
    12·2 answers
  • Help please. Thx! If you did
    7·1 answer
  • I need help 7th grade math
    5·2 answers
  • A bag contains 2 blue marbles, 3 green marbles, 1 white marble and 4 red marbles.
    11·2 answers
  • 3 4/5 + 4 2/3 + 2 13/15
    13·1 answer
  • What is the area of this tile?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!