Answer:
Option D is the correct answer.
Step-by-step explanation:
(2,9) and (2,5) are separated by a distance of 4 units because 9-5 is 4.
Answer:
x-4
Step-by-step explanation:
|x−4| if x>4
That means x-4 is always positive since x> 4
x-4
Answer is 25.6 you just put the numbers and multiply them and then add them
Answer:
x=5
Step-by-step explanation:
3x + 45 = 60
-45 -45
3x = 15
15 ÷ 3= 5
x= 5
-I hope this helps have a great day!
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961