-1 over 1 you divide by 22
Answer:
D.
24
Step-by-step explanation:
good luck have a nice day
Answer:
I'm pretty sure it's B
Step-by-step explanation:
Answer:
-30
Step-by-step explanation:
-|-30-(10-20)|-|5-(10-15)|=-|-30-(-10)|-|5-(-5)|
=-|-30+10|-|5+5|
=-|-20|-|10|
=-(20)-(10)
= -20-10
= -30
Answer:
B is the answer
Cost of each egg= 1.80/12=$0.15
Step-by-step explanation: