1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
____ [38]
3 years ago
13

if Sam has 200$ and gives her mom 20$ to go get her some clothing. her mom comes back and gives Sam 9$. how much did her mom spe

nd?
Mathematics
2 answers:
velikii [3]3 years ago
5 0

Answer:

her mom spent 11 dollars

Step-by-step explanation:

20-9 is 11

leva [86]3 years ago
4 0

Answer:

Her mom spent $11

Step-by-step explanation:

$20-9= $11

You might be interested in
What is the mean of this set: {2, 6, 7, 9, 9, 9)?<br> 6<br> 07<br> 08<br> 9
fomenos
The answer is 7
Your welcome
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
a basketball court measures 94 feet in length and w feet in width. it's perimeter is 288 feet. which value of w makes the equati
zhuklara [117]
It is 50 a im hoping it is
5 0
3 years ago
Find the simple intrest on$5,000 at 6% interest for 3.5 years
notka56 [123]

Answer:1,050

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Which recursive sequence would produce the sequence 2, -11, 54, ...
Paraphin [41]

Answer:

n_{i+1} = -5n_i - 1

Step-by-step explanation:

-5*2 - 1 = -11

-5*-11 - 1 = 54

4 0
8 months ago
The data set 80, 84, 79, 44, 87, 73, 89, 90, 82, 89, 93, 97, 77, and 71 is graphed below. Use the histogram to answer the questi
melomori [17]
If you put them in order, least to greatest and cross off each end till you reach the middle. mean is all the number added up then divided by how many numbers are listed
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the unit rate of “ $44 for 8 pounds of fruit ”
    13·1 answer
  • Find the center and the radius of the circle defined by the equation x^2-8x+y+12y+36=0
    15·1 answer
  • Select the correct answer from each drop-down menu. A self-service car wash charges $4 for the initial 5 minutes plus an additio
    15·2 answers
  • Please help! will give brainlist
    6·1 answer
  • Three times a number plus 12 minus 5 times the same number is 22. What is the number?​
    9·1 answer
  • PLEASE HELP VERY CONFUESED
    5·2 answers
  • HELP PLS I NEED A ANSWER NOW IT IS DUE TODAY
    11·2 answers
  • Solve for x<br><br> 9x + 3 = 21
    15·2 answers
  • Miguel rented a truck for one day. There was a base fee of $20.95, and there was an additional charge of 83 cents for each mile
    10·1 answer
  • What is the slope of the line ? Please answer correctly !!!!!!!!!! Will mark Brianliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!