1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Ivahew
[28]
3 years ago
12
Which is a better buy, 4 lunches for $57 or 5 lunches for $71?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
worty
[1.4K]
3 years ago
3
0
Answer: 5 lunches for $71 is better
57/4=14.25
71/5=14.2
Send
You might be interested in
What is 121 increased to 321???
Katarina [22]
Number increased = 321 - 121 = 200
Percentage increased, 200/121 * 100 = 165.29%
Hope this helps!
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
The 3 in 3.62 stands for 3
Anarel [89]
Yes because it is a whole number
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 9/7 as a mixed number
Dafna11 [192]
9/7 as a <span>mixed number is
1 2/7
</span>
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
It is 7 times as much to go to an amusement park as it is to go to the movies if it is $9 to go to the movies how much is it to
julsineya [31]
It will be 63 dollars to go to a amusement park
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the unit rate for 420 miles on 10 gallons of gas
Mars2501 [29]
Answer:
42 miles per gallon
Step-by-step explanation:
8
0
3 years ago
Other questions:
X+2=12<br><br> Willing to give brainliest to best answer with an explanation.
5
·
2 answers
Find the value of x + y for x = 75.9 and y = 2.65.
5
·
2 answers
Are all congruent polygons similar?
9
·
2 answers
Write a paragraph proof for the following conjecture.
15
·
1 answer
Nani needs to buy 8 cups of fresh pineapple for a fruit cocktail. The table shows the unit prices (per cup) of pineapple at diff
15
·
3 answers
9. Only 12 students can be in the next school play.
7
·
1 answer
Helpppp I’m literally so confused
13
·
2 answers
Geometry Question! Please help me with this! Worth 20 points! WILL GIVE BRAINIEST
10
·
1 answer
Speed and time are _________ variable.
13
·
2 answers
Pizza prices by city (Data in Pizza prices) The company that sells frozen pizza to stores in four markets in the United States (
11
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!