1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex777 [14]
3 years ago
13

Which line segment represent the depth of a cube

Mathematics
2 answers:
allochka39001 [22]3 years ago
8 0
Do you have a picture to go with this question ?

guajiro [1.7K]3 years ago
8 0
The line segment parallel to the xy-plane. I would say DE
You might be interested in
Simplify by using the distributive property and then combining like terms for the expression 7(2x+3)
max2010maxim [7]

Answer:

14x+21

Step-by-step explanation:

7*2x=14x

7*3=21

14x+21

hope this helps :9

6 0
3 years ago
I have a kit for constructing a chicken coop. The kit comes with 10-foot long beams. The instructions say to cut each beam into
Virty [35]
It would be 50 but you solve it
7 0
3 years ago
Using the GCF to Factor Algebraic Expressions<br><br> 99 + 44q
MrMuchimi
The gcf of both is 11 so it would be 9+4q
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
David has been tasked with tracking the number of bagels sold (y) at freddy's 24-hour bagel shop from 12: 00 am (x= 0) to 12: 00
ICE Princess25 [194]

Step-by-step explanation:

let say he sold 5 bagels then he would sell 5 bagels

12-5=7 , b=7

replace in 12-5=7

b=12-s

8 0
3 years ago
The graph below is the solution for which sets of inequalities?
Reil [10]

Answer:

the first one

Step-by-step explanation:

i did the test and got it right

8 0
3 years ago
Other questions:
  • The combined volume of two identical cubes is 128 cubic centimeters. What is the side length of each cube
    5·2 answers
  • Solve for x.<br> s=3w+2x
    9·1 answer
  • Ivan is saving money to buy a computer with. He started with $225 in his savings account and the first week he added $75, the se
    11·2 answers
  • Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·1 answer
  • Which statement about adjacent Angles is true
    9·1 answer
  • A card is drawn at random from a standard pack of playing cards. Then a fair coin is flipped. What is the probability of selecti
    8·1 answer
  • Can you please help me answer this​
    14·1 answer
  • PLEASE HELPP ILL GIVE BRAINLIEST
    8·2 answers
  • Find X
    13·1 answer
  • Subject
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!