Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
<u><em>Answer:</em></u>
24.2%
<u><em>Explanation:</em></u>
<u>The percentage of people choosing strawberry can be calculated as follows:</u>

<u>We have:</u>
Number of people choosing strawberry = 15 people
Total number of surveyed people = 17 + 10 + 17 + 3 + 15 = 62 people
<u>Substitute in the above rule to get the percentage as follows:</u>
%
Hope this helps :)
I believe question 3 is B and question 4 is B
Answer:
=0.477121x−0.589826
Step-by-step explanation:
Think of absolute value and inverse operation, +72 to 72 and 24