1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
White raven [17]
3 years ago
12

How do i do this problem (7 3/8) - (4 5/8)

Mathematics
1 answer:
Sergio [31]3 years ago
4 0

Answer:

52

Step-by-step explanation:

52 52 52 52 52 52 52 52


You might be interested in
How many sides does this regular polygon have? <br>Pls help ​
galina1969 [7]

Answer:

9 sides

Step-by-step explanation:

7y + 2y = 180

9y = 180

y =20

so, 2y, the exterior angle is 2 x 20 = 40

Divide 360 by 40 = 9

3 0
3 years ago
The total area of Wisconsin is 65498 square miles. Of that about 80% is land area. About how many of Wisconsin is not land area
geniusboy [140]

Answer:

52398.4 square miles


Step-by-step explanation:


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 3-column table with 4 rows. Column 1 is labeled Inequality with entries 6 greater-than 4, negative 11 less-than negative 3, 7
aev [14]

Answer:

1.  A

2. B

3. A

4. B

5. A

Step-by-step explanation:

Edge 2022

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help rn thanks
Mama L [17]

9514 1404 393

Answer:

  (b)  (1, 1/6)

Step-by-step explanation:

The "unit rate" is always the y-value for x=1 when the relationship is proportional (as it is here).

That point is not specifically shown on the graph. It would be (1, 1/6).

8 0
2 years ago
Which function is graphed here?
maks197457 [2]

The Correct answer is y = 2x - 1

(I took the test and this was the answer)

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the next 2 numbers in the pattern 0.006, 0.06, 0.6, 6 ?
    11·2 answers
  • Factorize the following quadratic equation u²- 12 u + 35 = 0​
    12·1 answer
  • A computer programmer worked for 10 hours and earned $70,which is a rate of dollars per hour.
    8·1 answer
  • Conference A and conference B each have 10 football teams. The table shows the number of football games that each team in the tw
    15·2 answers
  • How many ounces in a gallon?
    12·2 answers
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Please help
    8·1 answer
  • 50 please help on these questions!
    15·1 answer
  • Round to the nearest cent. $0.435
    7·2 answers
  • the perimeter of a rectangular garden is 84 feet. write and solve the system of equations that can be used to find the dimension
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!