1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elan Coil [88]
3 years ago
7

Discord Link in pic. If you know what this is you should cos yesterday remember.

Mathematics
2 answers:
marin [14]3 years ago
6 0

e p i c

im here before this gets reported :P

VLD [36.1K]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Its symbols from ancient Egypt welded in to the rock that the gods had walked on

You might be interested in
What does “three more” mean in a verbal expression?<br> A. + 3<br> B. – 3<br> C. x 3<br> D. /3
suter [353]
A. Three more. More means to add!
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I already know dis but what I want to know if u do. what is the difference between a prime number and a composite ​
Lynna [10]

Answer:

The opposite of prime numbers are composite numbers. A composite number is a positive  natural l number that has at least one positive divisor other than one or itself. The number 1 is not a prime number by definition - it has only one divisor.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Is y =3/4x +2 And -6x+8y=16 parallel or coincident
Rudiy27

Answer:

parallel

Step-by-step explanation:

y=3/4x+2

Multiply the equation by 8:

8y=6x+16

(8y-6x)=16

and you can clearly see that they're same

4 0
3 years ago
Samaria has 6 more than three times as many pieces of candy as Sydney. Samaria has 36 pieces of candy. How many does Sydney have
Vlad1618 [11]
Sam=3syd+6 and sam=36, since sam=sam we can say:

3syd+6=36

3syd=30

syd=10

So Sydney has 10 pieces of candy.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tanner goes to his local butcher and he finds a turkey that he thinks is perfect! The butcher tells Tanner that the turkeys weig
Oxana [17]

Answer:$2343.28 for the turkey

Step-by-step explanation:

1,723lbs*$1.36=$2,342.28

7 0
3 years ago
Other questions:
  • I could REALLY use some help on this.
    7·1 answer
  • 1. Find the product of 2.1 and 3.4.
    7·2 answers
  • Volume and area question!-please help me answer it
    9·1 answer
  • Given the function f(x) =3x -14, find f(3)
    15·1 answer
  • Need some help with this question please.
    12·1 answer
  • A 5-pound bag of dog food costs $2.10. What is the unit price?<br> per pound<br> Submit
    11·1 answer
  • Zoom in to see the question do anybody know ?
    13·2 answers
  • Identify three pythagorean triples using the known triple 8, 15, 17. What does this mean?​
    9·1 answer
  • Susie lost $15 on Monday. Her mom was upset, but gave her another $20. She lost another $13 today. Write an integer to represent
    8·1 answer
  • Brody bought 17 chicken wings for $37.40. What's the unit cost of one wing?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!