1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Viktor [21]
3 years ago
6

A package of 3 pairs of insulated costs ​$22. 47 What is the unit price of the pairs of ​gloves?

Mathematics
1 answer:
Rasek [7]3 years ago
5 0

Answer:

7.49

Step-by-step explanation:

22.47 divided by 3

You might be interested in
Which of the questions below are statistical questions? Select all that apply.
Leno4ka [110]

Answer:

My guess is A. Forgive if I'm wrong.

6 0
2 years ago
12.Se consideră mulţimile A={3x-1, 2x+1, 4x+2} şi B={x+1, x+2, 2x+4} unde x ∈ N. Valoarea lui x pentru
Artyom0805 [142]

Answer:

which language is this????

3 0
3 years ago
What percent of 30 I'd 16.5%
Ainat [17]

Answer:

45%

its my guess

I'm not sure

8 0
3 years ago
Please help me fill out the blanks in the bottom!
Dmitrij [34]

Answer:

2: 67

3:67

4: 113

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many steps do we take from 0 to -13???
Rus_ich [418]

Answer:

13

Step-by-step explanation:

because thats how u get to 13

6 0
3 years ago
Other questions:
  • A simple random sample of 100 8th graders at a large suburban middle school indicated that 81% of them are involved with some ty
    12·1 answer
  • #12 how to do? Please help :)
    7·1 answer
  • A family of four spent $104 for tickets to a concert on Friday and they spent $140 for tickets to dinner theater on Saturday.Wha
    9·2 answers
  • Please help thank you.
    11·1 answer
  • Suppose △JMN≅△KQR .
    15·1 answer
  • Nathan cut a square tile in half for his kitchen floor design. He made one cut along a diagonal from one vertex to another verte
    6·1 answer
  • Write a problem that can be solved whit a bar model that shows equal groups of liters. Then solved the problem
    15·1 answer
  • Fill in the missing number to complete the linear equation that gives the rule for this table.
    10·1 answer
  • Use the distributive property to remove the parenthesis <br><br> (x+7)8
    10·2 answers
  • If each person at the party eats 2/8 of a pound of cheese and there are 9 people at the party, how many pounds of cheese are nee
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!