1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natta225 [31]
3 years ago
15

The cost of printing a store flyer is $450 for 1000 copies and $880 for 2000 copies.

Mathematics
1 answer:
lara31 [8.8K]3 years ago
7 0
It would cost about $2,838    y=c/2.2 c=the amount of copies
You might be interested in
What are all the factors of 32? A 2, 4, 8, 16 B 1, 2, 16, 32 C 1, 2, 4, 8, 16, 32 D 2, 4, 6, 8, 12, 16, 32
Natasha2012 [34]

What are all the factors of 32?

answer : ( C ) 1, 2, 4, 8, 16 and 32.....

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following may fall outside a triangle?
algol [13]

Answer: B

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Lori had 91 apples and Jay had 68 apples how many apples do they have in all? I don't know if I should multiply 68×91
LenaWriter [7]

Answer:

157

Step-by-step explanation:

You don't need to do any multiplication here. It is a fundamental addition problem.

It is given that Lori has got 91 apples and Jay has got 68 of them. We have to find how many apples do they have together.

The correct solution is to add the numbers together:

91+68=157 apples

7 0
3 years ago
Joel spent $28 for an Internet data service
ELEN [110]

Answer:

28+14.50+524.50+13.25=  580.25

Step-by-step explanation:

Add it all together.

5 0
3 years ago
Can you explain with steps
bonufazy [111]

Answer:

Yep

1. Click ask question at the top

2. type your question or add a picture

3. then click Ask

but you messed up in step 2 because you didn’t add a picture! Your Welcome

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • A newspaper conducted a survey to find out how many high school students play video games.The two ways table below displays the
    11·1 answer
  • Greatest to least 3.008 3.825 3.09 3.18
    9·1 answer
  • Help me please !!!!!!!!
    15·1 answer
  • Cost of donuts?<br> Cost of one large coffee?
    9·1 answer
  • Why is it useful to rewrite a formula in terms of another variable?
    12·1 answer
  • Please help! (I'll give brainliest to the first right answer.)
    8·2 answers
  • What is -r + 6 + 8r – 14 pls answer quickly
    14·2 answers
  • If you split the circle into 4 equal parts, how many degrees will each piece be? Show your work.
    11·1 answer
  • Write an equation that represents the line
    9·1 answer
  • Please Help me on number 4
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!