Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
No it is actually a horizontal shift of 2 units to the right.
Hi again!
24x³ - 81
= 3(2x -3)(4x²+6x+9)
I hope that helps!
Please Brainliest answer :)
I think the distance is 8 1/8 feet