1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrew [12]
3 years ago
9

What is the radius of the cone

Mathematics
2 answers:
Helga [31]3 years ago
4 0

Answer:b)5

Step-by-step explanation:

Dmitry_Shevchenko [17]3 years ago
4 0

Answer:3m

Step-by-step explanation:

You might be interested in
brine's kitchen has an area of 81 square feet. the kitchen is 9 times as many square feet as brine's pantry. if the pantry is 3
maks197457 [2]
So 81/9=9 so area of pantry is 9

3 times x=9
3x=9
divide both sides by 3
x=3

legnth/width=3
8 0
3 years ago
What’s 50 1/3+ 50 1/3?
slega [8]

Answer:

100 2/3

Step-by-step explanation:

50+50=100

1/3+1/3=2/3

100+2/3= 100 2/3

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Inage of triangle after 90 degree rotation
Bad White [126]
I would say a cause they have the same curves
5 0
3 years ago
Find the unit rate for 50 miles on 2 1/2 gallons
Anarel [89]
Unit rate is miles per 1 gallon
50mi/2 and 1/2 gallon
50mi/2.5 gallon
times 10/10
500mi/25 gallon
20mi/1gallon

answer is 20mi/gal
6 0
3 years ago
What the heck guys please help me
RSB [31]

Answer:

10, 12, 13, 20

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • the schools football team makes it to the championship and the athletic department decides to change the price of tickets for th
    15·1 answer
  • 2x-3x^3+8 in standard form
    5·1 answer
  • at the dog show there are four times as many boxers as spaniels if there are a total of 30 dogs how many dogs are spaniel
    13·2 answers
  • What is the cirumference of a circle with a diameter of 4.1 cm
    11·1 answer
  • Round 78.932 to the ones,tenths,and hundredths place.​
    6·1 answer
  • I need help with this question!!
    7·1 answer
  • Chicken breasts are sold for $2.99 per pound. One pack contains 1.59 pounds; how much does the pack cost?
    13·1 answer
  • Please answer the question in the image
    13·1 answer
  • Solve using long division (4x^4-15x^3+7x^2-1) divided by (x^3-x+2)
    5·1 answer
  • Solve the equation 2q – 4 = 26 for q.<br><br> A. 15<br> B. 20<br> C. 25<br> D. 30
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!