1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anton [14]
3 years ago
13

Help?? IJODFZUSDJIOKPXFIGLDROEPKFIJNHCLDFISEKPORQJLNH.KL

Mathematics
2 answers:
Alisiya [41]3 years ago
5 0

Answer:

greater than because 45.386 is greater 45.368

Step-by-step explanation:

look at each place value

IrinaK [193]3 years ago
4 0

Answer:

>

Step-by-step explanation:

.386 is greater than .368

You might be interested in
Sean is stacking cans of beans of the market. His shelf is 10 inches tall, 10 inches deep, and 50 inches wide. The cans are 3 in
N76 [4]

Basically you get the volume first:

10 times 10 times 50

Which is 5,000

And we're given the cans volume already:

9.42

So what we do now is divided the area by the cans for our answer:

5,000/9.42

Which is 530.785563

So Sean can stack 530 cans of beans in his shelf.

(when rounding is is 531 cans)

6 0
3 years ago
Blake and Ned work for home remodeling business they are putting the final touches on a home they renovated. working alone Blake
stiks02 [169]

Answer:

3.6 hours

Step-by-step explanation:

Blake can do work in hours = 9

Blake can do a part of work in 1 hour = \frac{1}{9}

Ned can paint the same room in six hours.

Ned can do a part of work in 1 hour = \frac{1}{6}

They can do a part of work together in 1 hour =  \frac{1}{9}+\frac{1}{6}

                                                                           =  \frac{5}{18}  

Now they can do \frac{5}{18}  part of work in hour = 1

So, they can do whole work in hours =  \frac{1}{\frac{5}{18}}

                                                             =  3.6

Hence it will take 3.6 hours to paint the room if they work together.

6 0
3 years ago
A 12 pack of soda cost $3.25 What is the unit price
kakasveta [241]

Answer:

About $0.2708 per unit ' each can '.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Use milligrams to prove that 1.989•10^27 kilograms are equal to 1.989•10 milligrams.
STatiana [176]

Answer:

I think its 1.784

7 0
3 years ago
What is 7/8 as a percent? it wants me to show work so plz tell me how i get the answer!
aksik [14]

Answer:

= 0.875

= 87.5 %

Explanation:

7 /8

= 0.875

In percentage

= 0.875 x 100

= 87.5 %

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following points lies in Quadrant II?
    8·2 answers
  • George found that he blinked 85 times in 15 minutes. At this rate, how many seconds passed during 51 blinks?
    10·1 answer
  • Which transformations will produce similar, but not congruent, figures?
    8·2 answers
  • II NEED THIS ASAP WILL GIVE BRAINLIEST Which number line correctly shows –3 – 1.5? A number line going from negative 4.5 to posi
    14·2 answers
  • What is 35% of 51 do not round your answer <br> Please help
    13·2 answers
  • Does 40,40 and 100 form a triangle? , Explain
    8·1 answer
  • A cylinder with radius 3 meters and height 7 meters has its radius tripled. How many times greater is the volume of the larger c
    8·1 answer
  • Imagine that each of these 40 students then made their choices from the list of four personality
    5·1 answer
  • Help please!<br>integrate the following:<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%5Cdisplaystyle%20%20%5Cint%20%20%5Ccos%20%5E%7
    14·2 answers
  • What is 5+5+6+7?then times 2 and +10
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!