Answer:

Step-by-step explanation:
15 Gallon of Gas costs $37.50
To determine the Unit Price, we divide the Total Cost by the number of gallons of gas bought.
Unit Price

It would be 1,200 because you just have to multiply 400 times 3 hope it helped :)
Answer:
let me see and ill let you know
Step-by-step explanation:
Answer:
Yes it has a slope which is undefined
Step-by-step explanation:
The slope of a line characterizes the direction of a line. To find the slope, you divide the difference of the y-coordinates of 2 points on a line by the difference of the x-coordinates of those same 2 points .
Answer:
I'm pretty sure its D
Step-by-step explanation: