PLS HELP ME ASAP I DONT HAVE TIME. IT ALSO DETECTS IF ITs RIGHT OR WRONG. PLS HELP ME ASAP I DONT HAVE TIME. IT ALSO DETECTS IF ITs RIGHT OR WRONG.
Range is all positive real numbers
answer is D. last one
Answer:
$2 for 1 rose bush and $2 for one shrub
Step-by-step explanation:
32=2x+14y
26=11x+2y
32=2(2)+14(2)
32=4+28
32=32
26=11(2)+2(2)
26=22+4
26=26
Since both equations come out correct the cost of 1 rose bush is 2 dollars and the cost of one shrub is 2 dollars. kinda cool
h=4 because 4+6=10 and 10/5=2