1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sergeeva-Olga [200]
3 years ago
9

Pizza Perfection sold 93 pizzas on Monday, 67 pizzas on Tuesday, 78 pizzas on Wednesday, 44 pizzas

Mathematics
2 answers:
baherus [9]3 years ago
7 0
<span>The answer is C. 81. Hope this helps.</span>
Nezavi [6.7K]3 years ago
4 0
(93+67+78+44+123)/5=405/5=81 pizzas per day on average

C is your answer.
You might be interested in
Please help pictures below!
qaws [65]

the frist one is 7the second one is 33

4 0
3 years ago
Helpp plz I will mark brainliestttt
Julli [10]

Answer:

Answer b

Step-by-step explanation:

Mark brainliest

5 0
3 years ago
Consider the following function: f(x)= 25-x^2/x^2-4x-5 Which of the following are correct? Check all of the boxes that apply.
agasfer [191]

Answer:    B, C, and D

Step-by-step explanation:

Just did it and got the answers wrong so these are the correct ones

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is $20.00 less than 2.5 times the amount of $64.80
Lera25 [3.4K]
Ok so first you take $64.80 and multiply it by 2.5. You get $162. Now take $162 and subtract $20 from it. You are left with $142.
6 0
4 years ago
Read 2 more answers
If eggs cost $3 per dozen. how much would 8 eggs cost?
weeeeeb [17]
12 eggs = $3
8 eggs = (8÷12) × $3

hope this was helpful! :)
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A car was sold at a 12% discount, which amounts to $1800. How much would the car sell for after the discount?
    12·2 answers
  • 5. Write the equation of that is parallel to 2x + 5y - 3 in<br> slope intercept form
    7·1 answer
  • A 4-pint carton of fruit punch costs $1.80. What is the price per quart
    5·1 answer
  • What is -3 2/3 × (-2 1/4)​
    6·2 answers
  • Is 8/10 greater than 3/4
    11·2 answers
  • There are 160 cups of water in 10 gallons of water. What is the total number of cups of water
    13·1 answer
  • Write an equation in point-slope form and slope-intercept form for each line.
    9·1 answer
  • Help me with both of you, please, I'll give you more points​
    14·1 answer
  • Create at least two word problems that involve addition, subtraction, multiplication and division.
    15·1 answer
  • Find two numbers whose product is 110, and whose sum is 21.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!