Answer:
1296
Step-by-step explanation:
the y is multiplying by six each time 6*6 = 36
36*6 = 216
216*6 = 1296
2196 = 7776
(2,3)??? Maybe? I really don’t know
The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Answer: 0.88 (the 8 recurs)
Step-by-step explanation:
÷
×
(Then the the fraction should reciprocal so the values should shift to the opposite side were 2 goes up and 1 goes down and the sign turns to the multiplication sign)
then u should multiply the two fractions which gives 8/9
next you should divide 8 by 9 which gives 0.88(the number eight is recurring which means that the number 8 keeps repeating no matter how many times you try to divide)
Answer:
Y=5x
Step-by-step explanation:
slope equation
<u>y-y1</u>
x-x1
10-0=10
2-0=2
10/2=5