Answer: ($8.96 / 7) * 5 or $6.40
Step-by-step explanation: You need to find the price for one watermelon then multiply it by 5 to find the price of 5.
Answer:
Show questions
Step-by-step explanation:
common sense
Answer:
15 miles per gallon
Step-by-step explanation:
If a car travels 45 miles and uses 3 gallons of gas than to find how many miles can be traveled using 1 gallon, you do 45/3, miles/gallons to get 15 miles/1 gallon.
Hope this helps,
-Shaylee
The answer is A Ezra is right