1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harman [31]
3 years ago
5

A.) name the solutions for the quadratic function graphed

Mathematics
1 answer:
vladimir2022 [97]3 years ago
6 0
(0, -5) and (0, 3)
Is the answer to question 1 
and i think that -4 is the answer to question 2
You might be interested in
Pls help me answer the question and if you don't know, pls don't answer. thank you!
Damm [24]
The answer is 162in2 to its orbit
6 0
3 years ago
What is 18.248287 rounded to the nearest tenth? <br>​
ycow [4]

Answer:

18.248287

8.2

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
If you ate 1/3 of a pie that is 5/6 how much pie is left
siniylev [52]

Answer: <em>~subtract 1/3 - 5/6 = 4/3 but tats a improper fraction so then you need to simplify and there is your answer 3/4 simple i hope this helped have a nice day (❁´◡`❁)~</em>

Step-by-step explanation:

if you ate 1/3 of a pie that is 5/6 how much pie is left?

5 0
2 years ago
Corey bought 2 1/2<br> liters of paint for 60dollars <br> What was the cost per liter of paint?
sergij07 [2.7K]

Answer:

24 dollars per liter

Step-by-step explanation:

Take the number of dollars and divide by the number of liters

60 dollars / 2.5 liters

24 dollars per liter

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer this for me please?????
lisabon 2012 [21]

Answer:

k = 54

Step-by-step explanation:

1. Multiply 6 time 9. This is the only step to get the answer.

6 × 9 = 54

k = 54

2. (Option step) To check your answer plug in 54 for k in the equation and divide it by 9. Your result should be 6.

54 ÷ 9 = 6

5 0
4 years ago
Other questions:
  • Solve the equation using the quadratic formula -x^2+27=6x
    10·2 answers
  • please help fast ! Drag the tiles to the boxes to form correct pairs. Not all tiles will be used. Match the fractions with equiv
    12·2 answers
  • I really need some help it's hard to understand
    14·1 answer
  • Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram
    12·2 answers
  • For the following fraction ,tell whether you will add ,subtract, or multiply the exponents
    8·2 answers
  • Find COS Instructions: Find the value of the trigonometric ratio. Make sure to simplify the If needed
    12·1 answer
  • Please help I’m stuck on this question
    10·1 answer
  • Which of the following sets of numbers could represent the three sides of a triangle?
    10·1 answer
  • LOTS OF POINTS GIVING BRAINLIEST I NEED HELP PLEASEE
    10·1 answer
  • Can you please help meeeee
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!