1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Liono4ka [1.6K]
3 years ago
9

What is the answer on Z over -12 = 5

Mathematics
2 answers:
jeka57 [31]3 years ago
8 0
Z=-60. You must multiply -12 times 5.

Hope this helps
ratelena [41]3 years ago
3 0
\frac{z}{-12} =5\\
z=-60
You might be interested in
A 12-pound bag weighs more than a 200-ounce bag. True or false
Anastasy [175]

Answer:

false

Step-by-step explanation:

200oz= 12.5 pounds

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the square root of 600
dmitriy555 [2]

Answer:

24.495 if they want it as a radical, it would be positive or negative radical 600.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
How can we find distance of two station when time and speed is given
nadya68 [22]
Speed/time= distance
4 0
2 years ago
How do the average rates of change for f(x) = -0.5x² and g(x) = -1.5x² over the interval -5 ≤ x ≤ -2 compare?​
masha68 [24]
Pick an x-value between the interval givens. I’ll choose “1”. If you sub in one for both f(x) and g(x) you get that f(1) = -1.5 and g(1) = -0.5. Now you can divide f(1) by g(1) to get average rate of change. -1.5/-0.5 = 3.
8 0
2 years ago
HURRY NEED THIS ASAP PLEASE HELP! The school is selling tickets to the musical. On the first day of ticket sales, 14 child’s tic
VLD [36.1K]

Answer:

Your answer is.....

Child ticket = 9$

adult ticket =16$

Mark it as brainlist answer . follow me for more answer.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify 12¹⁶/12⁴ .​
    10·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $3.25 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    11·1 answer
  • Jacob, Kylie, and Manuel each bought a sandwich and drink. The total bill to $21, and each drink cost $2. Of each sandwich cost
    8·1 answer
  • 2x+4 and x+2 equivalent or not
    11·1 answer
  • 8r.) Find the amount A in an account after t years given the following conditions.
    6·2 answers
  • Jose estimates that if he leaves his car parked outside his office all day on a weekday, the chance that he will get a parking t
    8·1 answer
  • Dan invests £13000 into his bank account. He receives 4% per year simple interest. How much will Dan have after 6 years? Give yo
    11·1 answer
  • if you do this and explain how to do it i will rait you 5 stars and give you a brainlyieist it has to be simplify 2(5+3x)+(x+10)
    6·2 answers
  • Is the following relation a function?
    14·2 answers
  • What is the solution to -1.6 > b - (-4.4)
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!