1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ExtremeBDS [4]
3 years ago
15

We can define a propration as

Mathematics
2 answers:
coldgirl [10]3 years ago
7 0
Comparative relationships between numbers
Masja [62]3 years ago
4 0
A porporation is a comparative relationship to a whole
You might be interested in
(Geometry Question) : Given the points A(-3, -4) and B(2, 0), find the coordinates of the point P on directed line segment AB th
Elena-2011 [213]
Answer-7:4


Have a good day
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
28.Neethi had 8
Ludmilka [50]

Answer:

2 1/3 cupcakes

Step-by-step explanation:

A cupcake can make 3 four cups of flour

In 8 fourteen cups of flour, require (14 X 4)/(3 X 8) of cupcakes

  = 56/24 = 2 1/3 cupcakes

5 0
3 years ago
Find the size of one interior angle of a regular pentagon
barxatty [35]

Answer:

The measure of one interior angle of a regular pentagon is 108 degrees.

Step-by-step explanation:

Use a digital ruler.

3 0
3 years ago
On a Saturday, a library checked out 52 books. If 24 of the books were fiction , what is the ratio if non-fiction books to ficti
vekshin1
I would guess 28 to 24
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
In 4 years, Harry’s age will be the same as Jim’s age is now. In 2 years, Jim will be twice as old as Harry will be. Find their
ololo11 [35]
Jim is 6 / Harry is 2 

In 4 years Harry will be 6 
In 2 years Jim will be 8 and Harry will be 4 which is twice as much Harry's age.


hope this helps!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the value of x?<br> sin(x + 22)° = cos(2x - 7)º
    12·2 answers
  • How to know whether you have a vertical or horizontal asymptote?
    11·1 answer
  • 22 lb/day=________ oz/h
    10·1 answer
  • 2 FUIS
    5·2 answers
  • Name all numbers between 67 and 113 that are a multiple of 4, 9 and 12.
    9·2 answers
  • Help me pleaseeeeeee
    11·1 answer
  • PLEASE HURRY WILL GIVE BRAINLIEST A truck can be rented from Company A for $90 a day plus $0.30 per mile. Company B charges $70
    7·1 answer
  • A 3-gallon bucket of paint costs $103.68. What is the price per cup?
    7·1 answer
  • What is 8690 rounded off to the neareset hundred?<br>am just asking​
    5·2 answers
  • Help please I need that answer rn.Plzz help thanks :))
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!