1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andrei [34K]
3 years ago
5

Please help me with this i will mark you brainliest ​

Mathematics
2 answers:
andrew-mc [135]3 years ago
8 0
(-3,7) hope this helps :)))))
LiRa [457]3 years ago
6 0

Answer:

(-3,7)

Step-by-step explanation:

Hope it helps

You might be interested in
Madeline is saving up to buy a new jacket. She already has $40 and can save an
Vesna [10]
I trust those links^
3 0
2 years ago
How to do 18.25 × 20.2
ludmilkaskok [199]
The answer is 368.65.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
^2\left(\frac{d}{dx}\left(\frac{\partial }{\partial x}\left(\right)\right)\right)^'\frac{\partial }{\partial x}\left(\log _{ }\l
LenaWriter [7]

Answer:

ok what

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me with c this is confusing also is b correct?
OlgaM077 [116]

Answer: See attached.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
determine if the ordered pair is a solution of the equation is (2 4) a solution of y = -3× - 2? true or false​
vesna_86 [32]

Answer:

False

Step-by-step explanation:

y = -3× - 2

4 = -3(2) - 2

4 = -6 - 2

4 = -8

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Asap
    10·1 answer
  • Is 56 a whole number
    8·2 answers
  • Factor:<br><br> 11x^2+35x+6<br><br> I dont know how to do this one either. Lol.
    6·2 answers
  • Mr. Thomas wrote these true statements. If a figure is a triangle, the sum of the figure's interior angles is 180. Figure ABC is
    12·2 answers
  • you put $500 in to a savings account which earns compound interest at a rate of 0.2% per month. if you dont make any deposits or
    15·1 answer
  • Tomas is making trail mix using granola and walnuts. He can spend a total of $12 on the ingredients. He buys 3 pounds of
    7·2 answers
  • Help me these are due today pls pls pls help
    11·2 answers
  • How long will it take a $1000 investment to triple in value at a .12% rate of return, compounded quarterly?
    6·1 answer
  • If 20 apples cost $7, what is the unit cost?
    5·1 answer
  • HELP ME PLS
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!