1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sesenic [268]
3 years ago
13

Special precision bolts are made by another machine. Write this inequality as a compound

Mathematics
1 answer:
zheka24 [161]3 years ago
4 0
The inequality as a compound which u have to see
You might be interested in
I'll give brainliest
Evgen [1.6K]

Answer:

104 feet i think

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can some please help me with this math question.
Veseljchak [2.6K]

Answer:

C- Inverse

Step-by-step explanation:

Logarithmic example:

log₆ of 6, the answer is 1.

Exponential example:

6^{1} = 6

These are inverses

hope this helps :)

6 0
3 years ago
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98 Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18
nikitadnepr [17]
1.49/6=0.248 cents
3.59/13=0.276 cents
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Area or a rug is 35/4 the length of the rug is 7/2 meters what is width in meters
mixas84 [53]
2.2 will be your answer!
8 0
3 years ago
Pls explain to me how to find the value of x.
sladkih [1.3K]

Here are the pictures of the steps I took when solving it as well as the answer to what X is

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 15.5+(-10.5) i need help now
    12·2 answers
  • If the side lengths of a cube are dilated from 10 yards to 31 yards, find the scale factor that relates the area of one face of
    15·1 answer
  • Find the length of a segment drawn on a number line with its endpoints at 13 and -46
    11·2 answers
  • Naomi has 50 red bears and white bears. The number of red beads is 1 more than 6 times the number of white beads. How many red b
    15·2 answers
  • (x + 3)^2 - 4x^2<br><br> Factorise using the difference of two squares
    13·1 answer
  • A sidewalk bounds a circular playground at GeoCity Park. Parents can exercise by walking around on
    15·1 answer
  • a group of students are booked to go on a sports tour. The total cost of theA tour is $18000. write an expression in x for the a
    10·1 answer
  • HELP PLS IM STUCK (PICTURE)
    7·1 answer
  • Triangle RST is translated 6 units to the left and 4 units up to create triangle R'S'T'. Which rule best describes this transfor
    7·1 answer
  • Suppose you want to test the effectiveness of a certain drug for treating a disease that said you wanted to see if using the dru
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!