1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RUDIKE [14]
2 years ago
10

How does A compare to B?

Mathematics
1 answer:
Stels [109]2 years ago
8 0

Answer:

one's fatter then the other

You might be interested in
Please help me out! TY :D
solong [7]

Answer:

yes google has moat of the answers for these

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Louisa has 4 yards of fabric. She uses 2/5 yard of fabric to make a doll dress. How many doll dresses can Louisa make with the f
Katyanochek1 [597]

Answer:

I believe the answer is D. Number line from 0 to 4 is divided into 20 equal parts. Number line is grouped into 10 equal parts.

Step-by-step explanation:

She can make 10 dresses if you split the number line into 20 parts and find 2/5. Therefore, it would then be grouped into 10 parts, each part 2/5ths of a yard.

5 0
3 years ago
What is the probability of choosing a red face card from a deck of cards?
zloy xaker [14]
Number of red face cards =6
Total cards = 52
Therefore, probability =6/52 =3/26
=3:26
5 0
3 years ago
6. MONEY Len bought a $24.99 pair of pants
tatuchka [14]

Answer:

$2.06 tax

Step-by-step explanation:

$24.99 pants

$27.05 total cost with tax

24.99 + tax = 27.05

tax = 27.05 - 24.99

27.05 - 24.99 = 2.06

7 0
3 years ago
Pls help! will give brainlist!
Vika [28.1K]

Answer:

A. 60°

Step-by-step explanation:

There's a very straight-forward explanation for this, thank god! XD

For this type of problem, there's a rule to follow for the outside angle. X and 120 should equal 180, so all you need to do is fill that gap.

180-120 = 60

60 is your answer because it completes the whole angle.

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Yasmin took a survey of her classmates to determine the frequencies of different eye colors Yasmin surveyed a total of what clas
    14·1 answer
  • Consider f(x)=2x3 and g(x)=/3x-1/find each value. f(1)-g(2)
    10·1 answer
  • The interest rate on $2000 for 2 years is $350. what is the simple interest rate ?
    9·1 answer
  • lihzi and hiro order pizzas for a party for 10 members of the chess team.the team pays $60 for the pizzas.if 8 team members each
    9·1 answer
  • What can 0.2 be rounded off to?
    10·2 answers
  • I need help ! <br> x^2 + 12^2 + 13^2
    14·2 answers
  • Find the unit rate: $9.60 for 4 pounds. and how whould you solve it
    14·1 answer
  • 8) (10) Solve the equation y''=x^2-y+3y' y(0)=1 and y'(0) =-1
    13·1 answer
  • If the Miller's spend $1200 on housing each month, then what is their total monthly budget?
    9·1 answer
  • 1_1/2 + 1_3/. find the sum
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!