1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
grandymaker [24]
3 years ago
11

How do you break down 213 in times

Mathematics
2 answers:
gtnhenbr [62]3 years ago
4 0

Answer:2 hundred+1 tens+3 ones

Step-by-step explanation:

tresset_1 [31]3 years ago
3 0

Answer:

hundreds =200

tens = 10

ones = 3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Question 6<br> 10 pts<br> Simplify 9 - (-4)=<br> 13<br> O-13<br> O 5<br> O-5
USPshnik [31]

9-(-4)=9+4=\boxed{13}

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The binomial (2x+9) is a factor of a quadratic equation 14x^ +57x - 27. What is the other factor of this expression?
DedPeter [7]
14x^2 + 57x -27 divide by (2x+9)
= (7x-3)
4 0
2 years ago
Consider the original rectangle and the rectangle that has been reduced by 0.5.
Goshia [24]

Answer:

16 and 8

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A store sells 6 T-shirts for $58.08. What is the unit cost per T-shirt?
Semmy [17]

Answer:

$9.68

Step-by-step explanation:

Divide 58.08 / 6 and you get 9.68, this is 1st grade math (:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
9,6,3,0,-3,-6 work out the nth term (it decrease by the same amount each time)
Shkiper50 [21]

Answer:

-3n+11 or 3n+11 or 3n-11 one of those

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of these ordered pairs is a solution to the linear inequality y – 3x ≤ –8?
    12·2 answers
  • Is 4√x-3√x+4√x-8x+16 a polynomial
    14·1 answer
  • Deon split 4/5 pounds of candy among 5 people.
    14·1 answer
  • 2x+9=3x+1 what does x equal
    11·2 answers
  • Can you please help me on this question 10(x-2)=-20
    14·1 answer
  • Easy question solve and get 10 points 3245=3×100__×2×__×__4×__+5
    15·1 answer
  • 14% of 120<br><br> Explain in detail, please!
    12·2 answers
  • Chad is taking a taxi from the airport to his home. There is a $7 flat fee for riding in the taxi. In addition, Chad must pay $2
    9·1 answer
  • How to find the volume of an oven with the inside dimensions 3 ft by 1.5 ft by 3 ft
    10·2 answers
  • Genevieve brought $35.75 to the art supply store. She bought a brush, a sketchbook, and a paint set. The brush was 1/6 as much a
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!