1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lilavasa [31]
3 years ago
14

Multiply(-19/29)(11y)​

Mathematics
1 answer:
WINSTONCH [101]3 years ago
3 0

Answer:

=\frac{-209}{29}y

I hope this help you :)

You might be interested in
4/25, 13%, 0.28, 7%, 21/100, 0.15 least to greatest
Katarina [22]
7%, 13%, 0.15, 4/25, 21/100, 0.28
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Your aunt gives you $50 to help buy the reflector telescope shown. After you buy the telescope, you have $35.50. How much money
disa [49]

Answer:

$0?

Step-by-step explanation:

Sorry I'm very confused by this question

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The school can food drive has collected an average of 171 cans of food per month from january to june. the balance at the end of
Nat2105 [25]

Answer:

1002

Step-by-step explanation:

171x6=1026

171×2=342

1026-342=684

684+318=1002

4 0
3 years ago
Gareth buys two oranges. He pays with a £1 coin and gets 52p change. Work out the cost of one orange.
zalisa [80]

Answer:

24p

Step-by-step explanation:

£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges

cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24

3 0
2 years ago
What isvequivalent to y=23x−6?
RUDIKE [14]

Answer:

Slope = 46.000/2.000 = 23.000

x-intercept = 6/23 = 0.26087

y-intercept = -6/1 = -6.00000

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Tina contributes $500 per month to her retirement account before withholding taxes are taken out of her pay. If her tax bracket
    8·2 answers
  • What is the remainder when 7^85 is divided by 41? How can you solve this without using a calculator?
    13·1 answer
  • Caleb and Sarah are having a Halloween
    14·1 answer
  • I need help to solve this question pls
    10·1 answer
  • Solve the inequality<br>-6p&lt;12 <br><br><br>Ah this is due by tomorrow
    15·1 answer
  • Sebastion has filled a paper grocery bag with food
    6·1 answer
  • A triangle has sides measuring 2 inches and 7 inches. If x represents the
    7·1 answer
  • Calvin had $25 to spend on school supplies for the new school year. He spent $12.50 on a
    6·1 answer
  • Which equation is the correct translation of the following statement?
    12·1 answer
  • 103h=7( <br> 7<br> 2<br> ​<br> − <br> 7<br> 3<br> ​<br> h)−103
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!