1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zloy xaker [14]
3 years ago
5

Help on this dccr Pleaseeeeeeee

Mathematics
1 answer:
forsale [732]3 years ago
7 0
1.C
2.C
3.C
4.Written
5.Depends on your way of learning what is "compatible"
6. Written
7.582

You might be interested in
Emily Dickinson's poetry was rescued for posterity by
LiRa [457]
Emily Dickinson's poetry was rescued for posterity by her sister (c). Emily Dickinson lived during the American Civil War, but she lived in her father's house in Amherst, Massachusetts. This area was not affected by the Civil War. She was fairly isolated as a poet and, as a result, the events of the Civil War did not play a major role in her poetry. She wrote mainly about the events in her direct environment, with no direct sense of the time in which she lived. Her world consisted of her own home and the surrounding countryside. 





6 0
3 years ago
How many times does 1/3 go into 1/18?
Orlov [11]
6 is the answer 18 divided by 3 equals to 6 so that’s the answer
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the sum of 3.6 × 103 and 6.1 × 103?
ahrayia [7]
999.1 is the answer you multiply both then add
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The factory produces 4 gallons of orange juice for every 24 gallons of apple juice but is use this ratio to answer the question
kkurt [141]

Answer:

For every 1 gallon of Orange Juice the factory makes 6 gallons of Apple Juice so id say the ratio is 1:6

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Can I get help on this problem showing my work?
Evgen [1.6K]
cost \: of \: 1 \:bracelet \\(no\:shipping): \\72 \: dollars - 9 \: dollars \: shipping = \\ 63 \: \div 9 \: = cost \: of \: 1 \: bracelet \: \\ = 7 \: dollars
\\cost \: of \: shipping: \\ 9 \: dollars \: \div 9 \: bracelets \: = \\ 1 \: dollar\: per\:bracelet \\ \\ formula \: for \: cost \: overall: \\ 7y \: + y

y = quantity, for example:

I want to buy 1 bracelet =
1×7 = 7 + 1 = 8$ per bracelet
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the truth value for the following conditional statement? p: false q: true ∼q → ∼p
    6·2 answers
  • Y-(-5) = -7 what does y equal
    9·1 answer
  • What is equalvient to 3x+3(5x-18)=108
    14·2 answers
  • Oliver’s room is 3 yards wide. The perimeter of the room is 14 yards.
    10·1 answer
  • At what point(s) do the following functions intercept? f(x) = -2x^2 + 3x + 1<br> g(x) = x + 1
    10·1 answer
  • Of the 40 students in a class , 2/5 are girls. Of the girls , 1/4 wear glasses. How many girls do not wear glasses
    13·1 answer
  • -2 degree drop in temp every 1,000 ft airplane climbs in the sky. Temp on ground is 57 degrees. What is temperature when plane r
    7·1 answer
  • Determine the quadratic equaion that<br> passes through the intercepts (-3,0) and<br> (-8,0).
    15·1 answer
  • Pls help thanks!!!!!!!!
    12·1 answer
  • During a period of inflation, the graph of the consumer price index (CPI) will
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!