1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NeX [460]
3 years ago
5

Please help me answer this

Mathematics
2 answers:
Eduardwww [97]3 years ago
7 0

Answer:

The 2nd y is 12, the 3rd y is 24 and the last x is 3

Step-by-step explanation:

Mashutka [201]3 years ago
6 0

Answer:

Put 12 below the 6 and below that put 24 and below 1.5 put 3

Step-by-step explanation:

you have to divide 6/0.75 you get 8 if you do that so then you do 1.5x8=12 so then do 3x8=24 so yeah

EZ

You might be interested in
Find the exact value of x. Round to the nearest tenth.
Lena [83]
X = 25

a^2 + b^2 = c^2
19^2 +16^ = c^2
617 = c^2
(Square root 617)
x=24.83
x=25
7 0
3 years ago
Y = -4.5x + 15<br><br> is this not a function, linear function, or nonlinear function
crimeas [40]
This is a linear function
5 0
3 years ago
A computer downloads a 48 kilobyte file in 5 seconds. At this rate, how long will it take the computer to download a file that i
docker41 [41]
The answer is 12.5 seconds.

48/5 = 120/x
x = 2.5
2.5 * 5 = 12.5
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone please help me with this<br><br>8 = 2-h / 7 [h]<br> ​
Alika [10]

Step-by-step explanation:

hope this helps you dear friend.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help help help help help help
Orlov [11]
Answer: A. 12, 12, 36
I hope this helps you
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Betsy wants to paint the walls of her bedroom. Her bedroom measures 8 ft. by 10 ft. and has 8 ft. ceilings. Not counting doors a
    15·2 answers
  • 7n+5=96 so what is the answer
    12·2 answers
  • Can somebody please help me with 3 and 5. Please don’t answer if you are not sure. 17 points
    10·1 answer
  • Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of the grape.
    5·1 answer
  • How do you graph limits
    14·1 answer
  • Please help! im so confused.
    6·1 answer
  • You and a friend went to Glory Days for dinner. You ordered a cheeseburger for $8.50 and a soda for $1.99. Your friend convinced
    6·1 answer
  • If 18 bags of popcorn is $13.45 then how much money is only 1 bag of popcorn?
    13·1 answer
  • Please help quick!!!!
    9·1 answer
  • Give me the right answer please i will give u half of my points i have 320 pleaseee im in a test rn
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!