1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexdok [17]
3 years ago
12

PLEASE HELP !!?!??!?!?!?!!

Mathematics
1 answer:
tatiyna3 years ago
6 0

Answer:

yes yes no

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help can you also explain how you got it please
miss Akunina [59]

Answer:

Step-by-step explanation:

-14 + 2x + 3 = 4x - 13 - 7x

We can first add the numbers and coefficients on either side:

2x - 11 = -3x - 13

Then, we can add 3x to both sides:

5x - 11 = -13

We can add 11 to both sides

5x = -13 + 11 = -2

Lastly, we can divide both sides by 5

x = -2 / 5

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
jamal finished 5/6 of his homework .margaret finished 3/4 and steve finised 10/12 of his homeowrk. which 2 students finished the
Blababa [14]
Jamal and Steve finished the same amount of homework because 5/6 is the same as 10/12
7 0
3 years ago
How many tickets did Airon sell in 2018?
Phoenix [80]

Answer:

11320 is the answer .hope i help you

8 0
2 years ago
Polynormual sum of (x^2+9)+(-3x^2-11x+4)
amid [387]

Answer:

jddxhbjxbjkzkecnd

Step-by-step explanation:

xbsahcbszhjbcjhsbjcvh

5 0
3 years ago
What is the degree measure of
Setler [38]
Why u ask me jk hold on
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 110% OF WHAT NUMBER IS 880? SHOW EVERY STEP PLZ:)
    10·2 answers
  • What three consecutive integers equal 81
    10·2 answers
  • QUICK HELP!! Will give brainliest!! Thank you
    7·2 answers
  • 4 people can paint a house in 6 hours
    10·1 answer
  • The cost for a pack of 6 padlocks is $23.40 . Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the
    11·2 answers
  • Two​ trains, Train A and Train​ B, weigh a total of 300 tons. Train A is heavier than Train B. The difference of their weights i
    10·1 answer
  • On Wednesday 72% of the customers who bought gas at a gas station made additional purchases. There were 250 customers who bought
    12·1 answer
  • How do you do the long division of 0.3/115
    15·1 answer
  • In triangle ABC, the measure of angle B is 50 degrees. Give possible values for the measures of angles A and C if ABC is a right
    9·1 answer
  • Which is the solution to the equation -6x-15=-1.5
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!