1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Darina [25.2K]
3 years ago
15

What is .282 repeating in simplified fraction form

Mathematics
1 answer:
Sphinxa [80]3 years ago
7 0
Step 1: 0.282 = 282⁄1000 
Step 2: Simplify 282⁄1000= 141⁄500 
You might be interested in
Help!!!!!!!! Please
kvv77 [185]
The answer is C

Hope it helped
5 0
4 years ago
What is the midpoint of the line segment with endpoints?
ella [17]

Answer:

B. (1,2)

Step-by-step explanation:

Look at the image down below!! (ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧

6 0
3 years ago
at a discount grocery store, jessica paid $0.72 for an 8-ounce bottle of spring water. What is the cost of the spring water per
topjm [15]
8/0.72 = 0.09
Per ounce cost $0.09
This gonna help you
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The first person to answer correctly will get brainliest 5 stars AND a thank you!!!!
Travka [436]

Answer:

A translation

Step-by-step explanation:

:)

5 0
3 years ago
Please help me on this problem​
lara [203]

Answer:

The first one?

Step-by-step explanation:

sorry if im wrong

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In a survey of 1118 U.S. adults conducted in 2012 by the Financial Industry Regulatory Authority, 810 said they always pay their
    12·1 answer
  • A rectangle has a length of 6x + 3 units and a width of 8 units.
    14·1 answer
  • I can someone how to do this plzzz
    6·1 answer
  • Write one and two hundred fifty three thousandths in standard form
    15·1 answer
  • Will give Brainliest! if right!
    8·2 answers
  • Donte is making a pizza. The round pizza pan has a 18 inch diameter. What is the area of the Pizza crust will need to fill up th
    12·1 answer
  • You want to buy an item that costs $100. Which of these is the most cost-effective choice for buying the item?. a. using a paid
    10·2 answers
  • We divide the number line into ___ so we know how far to move left or right when doing equations.
    13·1 answer
  • Scientifc notaion of 33
    13·1 answer
  • Please help! i don't know what to do, my formulas are not working for me. If anyone could please help i would really appreciate
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!