We will use the distributive property, where
and
.



Therefore, the simplified expression is 4x+40.
2×$15.99=31.98
+ 4×$11.99=47.96
---------------
$79.94
:. $79.94 is the cost.
Answer:
He would make $126.70 in 10 hours.
Step-by-step explanation:
First, you have to find the unit rate, in other words, how much money he earns in one hour. To do that, you have to divide.
38.00÷3= 12.666667
Once you know how much money Brandon earns in one hour($12.67), you multiply that number by 10.
12.67×10= 126.70
In conclusion, the answer to this solution($126.70) is how much money he earns in 10 hours.
…………………………….. thank youuuuuuuuu
Answer:
ku hgkjfghdehfv bfd
Step-by-step explanation: