1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PolarNik [594]
3 years ago
9

A corporate team building event costs $2 for every attendee. If there are 8 attendees how much will the corporate team building

event Cost?​
Mathematics
1 answer:
lesantik [10]3 years ago
7 0

Answer:

16$

Step-by-step explanation:

8 times 2 is 16

I hope this helps!!!

You might be interested in
Please help with this its confusing somehow :(​
RoseWind [281]

Answer:

the answer is 7 because 7 *7 is 49

4 0
2 years ago
20-90x-50x^2 <br> find the vertex
lawyer [7]
I think it’s your answer

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
14. Which shows how to find 5 x 72 mentally by using the Distributive
Sholpan [36]
The answer to the question is B
Hope this helps :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ASAP 390I290WJKEFDMSFJFSDFSD
Genrish500 [490]

Answer:

sure with wat? there is nothing and which subject is it math im  really good at math

(hope this helps can i plz have brainlist :D hehe)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
At Happy Harry’s Laundromat, the dryer costs $1.50 for 10 minutes. At Jolly Judy’s Laundromat the dryer costs $2.25 for 15 minut
Brut [27]

Answer: They charge the same amount.

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Other questions:
  • If a total of 30 cups of mangoes and blueberries are used, how many batches of the recipe did the chef make
    10·1 answer
  • Factor w^2-7w-8 show work
    9·1 answer
  • What is the volume of a cube whose edges each have a measure of 1.6cm?
    13·1 answer
  • What word describes the quadrilateral
    12·2 answers
  • Assume that you have two dice, one of which is fair, and the other is biased toward landing on six, so that 0.25 of the time it
    7·1 answer
  • Two cities are building bicycle paths. Charles City has built 5km of bicycle paths by the end of the first month, and the total
    10·1 answer
  • 70 over 100 it is the same 0.07 explain
    15·2 answers
  • A 2-gallon jug of juice costs $10.88. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • WHICH STATEMENT IS TRUE?
    14·1 answer
  • A food truck did a daily survey of customers to find their food preferences. the data is partially entered in the frequency tabl
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!