1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irina [24]
2 years ago
6

What is this equation I need help7p-6p+2+8

Mathematics
1 answer:
pav-90 [236]2 years ago
4 0
7xp-6xp+2+8
Hopefully this helps!
Xoxo xoxo
Shelby<33
You might be interested in
15 × u= 135<br> ---------------
NARA [144]

Answer:

15u = 135

Divide both sides by 15

u = 135/15 = 9

U is equal to 9

Hope this helps!

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Marta receive x amount dollars for helping her dad in the backyard she spent 1.77 of that amount on snacks after buying those sn
alexdok [17]

Answer:

x=15.50

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Auto insurance Insurance companies collect annual pay-ments from drivers in exchange for paying for the cost of accidents.a) Why
Igoryamba

Answer:

Step-by-step explanation:

a) Because you are only receiving $1500 and in exchange you would have to cover for this accident damage in the next year, which could be up to hundred of thousands of dollar. Sure there's a chance the your neighbor might drive safely, but the odds are far more in his favor than yours.

b) The insurance company collect payments from hundred of thousands buyers, making their cash flow up to tens of million dollar. Sure the expected value of accidents might be high but as a company they surely have capital to cover a handful of cases, if their calculation done right.

8 0
3 years ago
I went to the grocery store with $50. I purchased two gallons of milk for $3 each, a loaf of bread for $2, and three dozen of eg
Fofino [41]

Answer:

The answer to your question is $36

Step-by-step explanation:

Data

Total money = $50

2 gallons of milk = $3

a loaf of bread = $2

a dozen of eggs = $3

Write an equation to solve this problem

Cost of 2 gallons of milk + a loaf of bread + 3 dozens of eggs + remainder = total cost

Substitution

                          $3 + $2 + 3($3) + remainder = $50

Simplification

                          3 +  2 + 9 + remainder = 50

                          remainder = 50 - 3 - 2 - 9

result

                         remainder = $36                      

4 0
3 years ago
HELP PLEASE PLEASE!!!
AnnZ [28]

Answer:

im in online school

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Choose the point-slope form of the equation below that represents the line that passes through the point (6, −3) and has a slope
    14·1 answer
  • The equation of line LM is y= 5x+4. Write an equation of a line perpendicular to LEM in slope intercept form that contains point
    13·1 answer
  • MYP 1 Mathematics Unit 4 Summative Assessment; An example please!
    5·1 answer
  • There is a virus being spread among the cricket enclosure. The first day this was noticed, there were 8 sick crickets. The amoun
    11·1 answer
  • NEED HELPPP FAST PLZZZZ???!!!??? On a coordinate plane, line A B goes through (negative 4, 0) and (2, negative 3). Point C is at
    8·2 answers
  • I've included two questions. Hopefully you can help me with both. Thanks!
    9·1 answer
  • School sold 2 adult tickets and 10 child tickets for a total of $56. The school took in $52 on the second
    10·1 answer
  • 8. What fraction of the numbers on a clock face are even numbers? o A. 6/12 B. 1/2 07/12 O D. 3/4​
    7·2 answers
  • Solve for x. 5 = 2x − 3
    6·2 answers
  • Two card are pulled from a normal deck of 52 cards, without replacement.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!