Taking over his thoughts is the answer
Answer:
The answer is $16.45
Step-by-step explanation:First, you have to multiply $0.95 x 9 = $8.55
Then, you have to subtract $25.00-$8.55 = $16.45
Please mark this brainliest and I will be glad to help anytime
<span>Cost 1 pack = x
3x + 10 = 5x
2x = 10
x = 5
1 pack cost $5
Hope this helped</span>
Answer:
D.f(x)=2x-9and g(x)=X+9/2