1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gala2k [10]
3 years ago
10

The ratio of boys to girls in mr.chen's class is 4 to5 .which of the following cannot be the total number of students in mr.chen

's class
Mathematics
1 answer:
scZoUnD [109]3 years ago
8 0
13:18 because the numbers don't into 4 or 5.
You might be interested in
Jordan surveyed her friends about whether or not they had a minivan and whether or not they lived in a two-story house. She repo
Anarel [89]

Its D It is least likely that one of her friends does not have a minivan and does not live in a two story house.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
*HELP PLEASE* <br> Will get BRAINLIEST ANSWER!!!
Tom [10]
328 bolts can be produced in 32 minutes
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I am sooo confused :( please help me answer this and get full points :)
natka813 [3]

Answer:

Step-by-step explanation:

For a cylinder there is 2 kinds of formulas the lateral and the total. the lateral surface area is just the sides the formula for that is 2(pi)radius(height)

6 0
3 years ago
What is 36/10 as a decimal
yawa3891 [41]
.3600000000000000000000000000000000000000000000000000

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following ratios is equivalent to 2:3?
Len [333]

Answer:

14:21

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A box contains 5 red and 5 green marbles. if 5 marbles are drawn without replacement, what is the expected number of red marbles
    14·1 answer
  • Math help..............
    9·1 answer
  • 1,000,000 exponential form
    9·1 answer
  • Solve. -7x=x^2+12 help
    13·1 answer
  • Lisa is on a trip of 887 miles. She has already traveled 98 miles. She has 3 days left in her trip. How many miles does she need
    12·1 answer
  • You can reflect a square onto itself across ___ different lines of reflection.
    11·1 answer
  • Joe has to take two quizzes tomorrow. He has only enough time to study for one of them. The science quiz has 6 true or false que
    6·2 answers
  • Please tell me how you did this step by step
    9·2 answers
  • Triangle ABC is a right triangle and cos(22.6o)=StartFraction b Over 13 EndFraction. Solve for b and round to the nearest whole
    7·1 answer
  • A box of stuffing costs $1.99 for 16 oz. Find the unit cost, round to the nearest hundredth.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!