1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
julsineya [31]
3 years ago
9

(3xy2)3 simplified im not sure how to do this

Mathematics
1 answer:
Naddika [18.5K]3 years ago
7 0
The answer is 9xy^2
You might be interested in
If I pay $10.50 for 3 lbs. of peanuts, what is the unit rate?
Nadusha1986 [10]

Answer:

the answer is 3.5 tell me if you got it right

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help with this problem please !!!!!
Karolina [17]

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Cross multiply

18k = 12 x 42

18 k = 504

   k = 504/18

   k = 28

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please I really need help with this
liubo4ka [24]
Just write them the on the other side the exact same way that they are on the Y coordinate hope this helps:)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rafael and his sister bought snacks for movie night.
kolbaska11 [484]

Answer:

Each boxed candies are 5.98, and Each bag of chips are 6.99 Sorry if incorrect

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
In column C, there are too many numbers after the decimal place. Karl does not need this level of detail as it is distracting fr
Gemiola [76]

Round his data to 2 decimal places

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the value of the variables. If your answer is an integer, leave it in simplest radical form.
    13·2 answers
  • Hi um what is the simplest form for 20 / 100
    13·1 answer
  • roblem: Report Error Let $f(x)=(x^2+6x+9)^{50}-4x+3$, and let $r_1,r_2,\ldots,r_{100}$ be the roots of $f(x)$. Compute $(r_1+3)^
    12·1 answer
  • At your construction job, you're standing on a ladder at ground level. First, you climb down 7 feet to see the basement. Then yo
    6·2 answers
  • Write an addition fact that helps you solve 16-9
    14·2 answers
  • Evaluate the limit, or state that the limit does not exist<br> 4n-6n/10n
    12·1 answer
  • If a prize of $6000 was divided among Georgia, Leanne and Maya in the ratio
    8·1 answer
  • I need help on this if anyone can help
    11·1 answer
  • Explain to me in words how you would find the slope of this line and explain your answer...
    12·1 answer
  • Divide:7/4 ÷ 8/732/4949/3217/3281/32
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!