It means to Generate something
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:
It is A: 11 to 1 :)
It's true!
(edited my answer btw, you have to simply also welp)
Answer:480
Step-by-step explanation:
Multiply each number to end up with the answer.