Answer:
-1
Step-by-step explanation:
-5-15+4+15
=-20+19
=-1
Answer:
25%
Step-by-step explanation:
hopes this helps you
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
See picture for answer and solution steps.