1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mekhanik [1.2K]
3 years ago
9

May I also have help with this question

Mathematics
2 answers:
KATRIN_1 [288]3 years ago
5 0
The independent variable (the one they want) is the # of hours worked, since that determines the price.

All the other answers contain information not included in the problem
Nana76 [90]3 years ago
3 0
(B) as you are finding the independent variable which is the number of hours so it would be B or C. But the plumber didn't travel so it is B

You might be interested in
marcus buys 10 containes of yogurt. Each container of yogurt is 2/3 cup. how many cups of yogurt does marcus buy
Ymorist [56]
6 2/3 cups


hope it helps!
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A catering company’s recipe for salad uses a ratio of 2 c of dressing to 4 lb of vegetables. Draw a model for the ratio. Write t
s2008m [1.1K]
The ratio of dressing to vegetable in its reduced form is determined by dividing the amount of dressing by the amount of vegetables. This will give us the answer of,
                                       2 c / 4 lb
In its simplest form, we divide both the numerator and denominator by 2 and the final answer would be,
                                              1 c / 2 lb
7 0
3 years ago
Write the recurring decimal 0.1 as a fraction in its simplest form
IrinaVladis [17]
The answer is going to be 1/9
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Add and Simplify. <br> (2x-y-2z-6)+(-6x+4y+3z+8)
asambeis [7]

Answer:

-4x + 3y + z + 2

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the measure of the angle formed by the minute hand and hour hand of a clock in each case?
Morgarella [4.7K]
Answer: A
HOPE THIS HELPS
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A grocery store sells crackers in three box sizes. Which size box is the best buy? 8 oz for $2.00 12 oz for $2.64 16 oz for $3.2
    10·2 answers
  • Rewrite the expression in the form 7n
    14·2 answers
  • My number has 8 tens .the digit in the ones place is greater than the digit in the teens place
    12·1 answer
  • Which relationships describe the angle pair x° and 157º?
    12·1 answer
  • Replace ? with =, &gt;, or &lt; to make the statement true.
    14·2 answers
  • Please help me with this geometry question:((
    15·2 answers
  • 1/5 of groceries are produce. 2/3 is vegetables. What fraction of the groceries are vegetables?
    8·2 answers
  • A number is divided by 5, then added to 18. The answer is 9 less than 62. What is the original number?
    12·1 answer
  • Why is <br> The slope of segment AB is <br> equal to <br> the slope of segment BC.
    15·1 answer
  • Add and reduce 2/7+ 16/21=
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!