<span>-2x - 2y = 4|:(-2) 8y = -8x - 16|:(-8)
x+y=-2 -y=x+2 x+y=-2x+y=-2
</span>Ansfwer : x-2 y -2
Answer:
$0.80/oz
Step-by-step explanation:
$4 for 5 ounces
unit cost = price/weight = $4/(5 oz.) = $0.80/oz
This is the area of a triangle
I believe its 1048576/6561<span />
Answer: do the math, 39x
Step-by-step explanation:2+4=6 times 7=42-19=23+7=30+9=39x